Українська Русский English

У цьому році виповнюється сто років із дня заснування церкви Іоанна Богослова, що знаходиться в районі "Личанки". Чи відомо кому, що двохкупольний храм свого часу був побудований із дерева, без використання цвяхів?

9 жовтня 1912 року заклали перший камінь у фундамент церкви. Вона була побудована коштом Івана Купенка, заможного міщанина, жителя "Личанки". З 1913 року храм відкрив свої двері для прихожан. У початковому вигляді церква проіснувала недовго. У 1928 р. були зруйновані бані, під одною з яких розміщувалася дзвіниця, а в 1937 р. храм було закрито, частину церковних речей спалено, а частину розібрали люди, іконостас теж був розібраний. У 30-х роках святиня могла б зазнати повної руйнації, якби не ідея Пантелея Коваленка, голови колгоспу, що розпорядився влаштувати у приміщенні церкви зерносховище. Це і врятувало оригінальну церковну споруду від знищення в період проведення антирелігійної кампанії.

З 1941 року, під час німецько-фашистської окупації Миргорода, церква була відкрита. Місцеві жителі позносили до храму ікони, спільними зусиллями жителів "Личанки" святиню відновили. Відтоді вона була завжди відкрита для прихожан.