Українська Русский English
1 квітня керівники області та міста, учні, студенти, інші представники громади міста Полтава та області вшанували пам’ять генія світової літератури Миколи Гоголя з нагоди 203-ї річниці від дня його народження.До підніжжя пам"ятника Гоголю в Полтаві лягли букети квітів.

Урочистості традиційно супроводжувалися врученням премії імені Миколи Гоголя. Літературну премію імені М.В.Гоголя заснували у 2009 році відповідним рішенням сесії Полтавської міської ради в рамках відзначення 200-річчя від дня народження літературного генія, уродженця Полтавщини Миколи Гоголя. 

Цього дня  також відкрилися тематичні виставки, проводять літературні вечори та інші культурні заходи, присвячені пам"яті генія.  

Під контролем влади перебуває утримання в належному стані заповідника-музею М.В.Гоголя в Шишацькому районі, літературно-меморіального музею письменника в с.Великі Сорочинці, театру імені Миколи Гоголя в Полтаві, будинків культури у Великих Сорочинцях та Гоголевому. Докладаються зусилля, щоб діяв і розвивався Сорочинський ярмарок як база для популяризації духовних надбань Полтавщини в цілому. Організаційну і фінансову підтримку органів влади отримують питання вивчення й використання творчої спадщини видатного земляка, створення відповідної туристичної інфраструктури.